Cześć, mam na imię Marianna

i zadbam o content dla Twojego biznesu

Nazywam się Marianna Chłopek-Labo i w Słowności tworzę content, czyli zdejmuję z właścicieli firm ciężar pisania o własnym biznesie – pisząc tekst od zera lub poprawiając napisany.

Uważam, że każdy najlepiej się realizuje, jeśli robi to, w czym jest dobry, a ja znam się na pisaniu.

Uwielbiam różnorodne zlecenia, które pozwalają mi wykorzystać moje supermoce:

  • pomogę ci z twoim e-bookiem, kursem,
  • napiszę artykuł na bloga lub zrobię korektę twoich wpisów
  • dodatkowo chętnie pomagam w prowadzeniu strony na WordPressie i przygotowaniu newslettera.
  • korekta, transkrypcja, strona sprzedażowa? Nie ma sprawy!

Uważam, że warto robić to, na czym się znasz. Uważam, że zbyt dużo osób jest przekonanych, że pisanie jest trudne, a językiem rządzą skomplikowane reguły. Chcę pokazać, że tak nie jest. Chcę, by właściciele fajnych biznesów zamiast spędzać godziny nad pustym Wordem, skupili się na tym, co w swoim biznesie lubią i czym się chętnie zajmują.


Wielu rzeczy próbowałam, i nawet byłam w tym dobra. Ale teraz już wiem, w czym jestem najlepsza i w czym łapię flow. Wierzę, że każdemu jest pisane flow… i że być może u ciebie to nigdy nie będzie pisanie. Szkoda życia na robienie rzeczy, które nam nie leżą. Jestem fanką zasady Pareta, według której 20% wysiłków odpowiada za 80% rezultatów i dobrze oceniam, w co warto zainwestować swój czas. Mam nadzieję, że ty też.

Chcę jak najczęściej robić to, co lubię, i co sprawia, że moje talenty się pomnażają. Tego samego chciałabym dla Ciebie.

Poznaj Moje supermoce

w czym się sprawdzam

znam się na słowach

pomogę Ci tworzyć lepsze teksty lub stworzę je dla Ciebie

zredaguję treści do e-booka, artykułów na bloga czy newsletterów

zaproponuję rozwiązania dla Twojego biznesu

ze mną porozmawiasz o swoich wątpliwościach, razem stworzymy plan komunikacji odpowiedni dla Twojej firmy

ze mną dopracujesz swoją ofertę

dobrze wchodzę w buty Twojego klienta

piszę językiem potrzeb

zaopiekuję się Twoją stroną internetową

pomogę przygotować wyzwanie

Jakie masz ku temu kompetencje?

Całe świadome życie szukałam swojego Graala. Uwielbiałam czytać, pisać, poznawać reguły rządzące się językami. Tylko wydawało mi się też, że inni mają fajniejsze supermoce, np. ogarniają chemię czy biologię. Odkąd zostałam mamą, wiem, że język jest jednym z najpotężniejszych narzędzi komunikacji. Sprawdziłam, że mówienie językiem korzyści i językiem potrzeb może budować mosty, wspierać nas i zachęcać do działania. To w tym odkryłam moją supersiłę i dlatego pomagam z przekonaniem, że są firmy, które potrzebują mojego spojrzenia, mojej wiedzy, mojego sposobu patrzenia na biznes.
Bardzo często będę miała pytania dotyczące twojego tekstu – czy aby na pewno tego chce twój klient? Czy o tym marzy? Czy ten tekst wynika z twojej strategii? Jesteś gotowa na taką pracę? Napisz do mnie. Napisz też, jeśli potrzebujesz korekty tekstu, ostatniego czytania przed publikacją. Możesz też napisać, jeśli chcesz ze mną pogadać, jeśli podobają ci się moje działania w sieci – a znajdziesz mnie też tutaj (IG) i tutaj (FB).

No dobra, a jakie masz papierki?

Och, całe mnóstwo! Jako Zbieracz i osoba z talentem Uczenie się (wg Gallupa, znasz?) uwielbiam kolekcjonować papierki, potwierdzające moją wiedzę. Podwójny filolog (filologia rosyjska i ukraińska) UJ, teoretyk przekładu (ukończone studia doktoranckie UJ), autorka publikacji naukowych dotyczących przekładalności, nieprzekładalności, adaptacji kulturowych, redaktorka tomu pokonferencyjnego. Mam całą tekę certyfikatów i referencji, jeśli potrzebujesz wglądu, daj znać, odsyłam Cię też tutaj (LI).

Skończyłam kurs Jak zostać copywriterem prowadzony przez Ewę Szczepanik z Tekstowni. Jestem absolwentką Akademii Korekty Tekstu Ewy Popielarz. Ukończyłam Szkołę Pisania dla Biznesu. Oraz wiele innych kursów, które pozwoliły mi dotrzeć do sedna siebie, nauczyć się, jak pisać, po co pisać, na co zwracać uwagę oraz jak wspierać innych, by oni również mogli rozwijać swoje talenty, realizować swoją pasję i przy tym godnie zarabiać.

Masz pytania?